Źródła informacji o pracy

 

Jeśli dokonałeś autoanalizy, wiesz w czym jesteś dobry i jaka praca Cię interesuje, znasz także prawa, jakimi rządzi się rynek, czas pomyśleć o tym, jak taką pracę znaleźć. Nie ukrywamy, zadanie, które stoi przed Tobą nie należy do łatwych, ale posiadając odpowiedni zasób wiedzy, pozytywne nastawienie i motywację masz duże szanse osiągnąć swój cel. Przede wszystkim pamiętaj, że poszukiwanie zatrudnienia to ciężka praca, niektórzy mówią, że to praca na pełny etat. Jeśli szukasz od przypadku do przypadku, w przerwach między innymi zajęciami, nie licz na wiele. Oczywiście, zdarza się, że ktoś szczęśliwym trafem, niemal bez wysiłku znajduje to, czego szuka. Jednak takie sytuacje to rzadkość. Zależność jest prosta: im więcej czasu poświęcisz na czynności związane z szukaniem pracy, tym szybciej ją znajdziesz.

 

Szukanie pracy jest zajęciem wymagającym wysiłku, samozaparcia i mnóstwa czasu. Niezbędna, oprócz własnej aktywności i pomysłowości jest spora wiedza na temat zasad funkcjonowania współczesnego rynku pracy.

 

 

1. ZASADY UŁATWIAJĄCE ZNALEZIENIE PRACY

 

Korzystając z różnych metod poszukiwania pracy warto pamiętać o zasadach ułatwiających skuteczne poruszanie się po rynku pracy:

 

1) ZASADZIE   A  -  B  -  C

 

 • A - jak Aktywność

Aby znaleźć pracę musisz być aktywny, wykorzystać wszelkie dostępne możliwości i osoby mogące Ci pomóc. Jeżeli będziesz siedział i czekał, aż praca sama Cię znajdzie możesz się rozczarować. Bądź więc aktywny - planuj i działaj!

 

 • B - jak Bezpośredniość

Najlepsze są bezpośrednie, osobiste kontakty. Zamiast czekać na pomoc innych, pomóż sobie sam - poprzez aktywne działanie. Odnów stare znajomości, pofatyguj się do urzędu pracy i porozmawiaj o tym, że szukasz pracy. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu!

 

 • C - jak Cierpliwość

Nawet jeśli będziesz bardzo aktywny i będziesz działał w sposób bezpośredni, to może zdarzyć się, że na znalezienie odpowiedniej pracy, trzeba będzie trochę poczekać. Metody, których użyjesz do poszukiwania pracy na pewno przyniosą pożądane rezultaty, ale potrzeba na to czasu. Musisz się z tym liczyć i uzbroić się w cierpliwość!

 

2) ZASADZIE   3 X NAJ

 

 • jak NAJwięcej metod
 • jak NAJlepiej potrafisz
 • w jak NAJkrótszym czasie

 

W trakcie poszukiwania pracy oceniaj, które z zastosowanych metod są dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

 

 

2.  KORZYSTANIE Z OGŁOSZEŃ O WOLNYCH MIEJSCACH PRACY

 

Większość ofert pracy możesz znaleźć na łamach prasy codziennej. Coraz więcej gazet oferuje swoim czytelnikom stałe dodatki zawierające nie tylko najaktualniejsze oferty pracy z całego kraju, ale również porady dotyczące szukania pracy, np.:

 • poniedziałkowy dodatek do „Gazety Wyborczej”,
 • wtorkowe i  piątkowe wydanie „Anonsów”.

 

Aktualne oferty pracy możesz również usłyszeć w programach wybranych audycji radiowych, m.in. w:

 • Radio Kielce, od poniedziałku do piątku o godz. 9:10. Oferty te zamieszczane są również na stronie internetowej www.radio.kielce.pl
 • Radio Fama, od poniedziałku do piątku po 14.00. Oferty te zamieszczane są również na stronie internetowej www.radiofama.com.pl

 

Ogłoszeń o pracę możesz oczywiście szukać także w prasie branżowej, co prawda zamieszczane są tam rzadziej, ale celniej trafiają w oczekiwania, dzięki precyzyjnie określonemu profilowi grupy docelowej.

 

Z odpowiadaniem na oferty pracy publikowane w mediach nie powinieneś zwlekać, ponieważ o zakwalifikowaniu do rekrutacji niejednokrotnie decyduje kolejność zgłoszeń. Niektórzy pracodawcy na bieżąco przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne ze zgłaszającymi się kandydatami.

 

Kiedy znajdą odpowiednią osobę, kończą rekrutację, nawet jeśli ustalony termin jeszcze nie upłynął.

 

Każdą ofertę należy analizować pod kątem:

 • charakteru i warunków proponowanej pracy,
 • wymagań stawianych przez pracodawcę,
 • informacji nt. firmy, która dała ogłoszenie.

 

A następnie ocenić, czy:

 • praca, której dotyczy oferta odpowiada Ci,
 • posiadasz odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, żeby ją wykonywać,
 • spełniasz główne wymagania zawarte w ofercie.

 

Pamiętaj!

Ogłoszenia w mediach docierają do tysięcy osób, setki z nich na nie odpowiadają, konkurencja jest więc naprawdę duża! Poza tym tylko część pracodawców szukając pracowników zamieszcza oferty pracy w mediach! Biorąc to pod uwagę nie powinieneś ograniczać swojego poszukiwania pracy jedynie do odpowiadania na powszechnie publikowane ogłoszenia.

 

3.  PRZYGOTOWANIE WŁASNEJ OFERTY

 

Osoby poszukujące pracy tylko sporadycznie wykorzystują rozpowszechnianie własnej oferty, aby znaleźć pracę. Tymczasem pracodawca, zanim zamieści w prasie swoje ogłoszenie, często przegląda najpierw oferty w rubryce "Szukam pracy".

 

Własna oferta to krótka informacja o kandydacie, jego kwalifikacjach (absolwenci będą pisać raczej o rodzaju ukończonej szkoły, szkoleniach, praktykach) i rodzaju poszukiwanej pracy. Możemy w niej zamieścić także inne cechy istotne dla pracodawców, takie jak: specjalne umiejętności (języki, obsługa komputera itp.), uprawnienia, dyspozycyjność. Nie zapomnijmy podać, w jaki sposób można się z nami skontaktować.

 

Własną ofertę zamieszczamy:

 • w prasie,
 • na ogólnie dostępnych tablicach ogłoszeń,
 • rozdajemy znajomym, których prosimy o pomoc w poszukiwaniu pracy,
 • wysyłamy do pracodawcy lub zostawiamy w odwiedzanych zakładach pracy.

 

W większości gazet możesz umieścić krótką ofertę własną. Powinna ona być przede wszystkim zwięzła oraz zawierać informacje m. in. o:

 • twoim wykształceniu,
 • charakterze pracy, której poszukujesz,
 • numerze kontaktowym.

 

Ambitna nauczycielka języka niemieckiego

przyjmie pracę stałą,

tel.: 41-000-00-00

 

Ofertę własną możesz zamieścić m.in. w:

 • Gazecie Wyborczej - zredagowane ogłoszenie należy zanieść do siedziby Gazety mieszczącej się przy ul. Rynek 16 w Kielcach (tel. 41 249 80 00);
 • Anonsach (tel. 703 402 503);
 • Radio Fama (tel. 41 368 25 24);
 • Echu Dnia (tel. 41 349 53 10).

 

 

4. WYKORZYSTAJ KONTAKTY OSOBISTE

 

Najskuteczniejszą metodą poszukiwania pracy jest wykorzystywanie posiadanych kontaktów albo celowe nawiązywanie kontaktu z osobami, które mogą Ci pomóc w osiągnięciu celu. Prywatne znajomości są bardzo pomocne, gdyż wiele firm prowadzących rekrutację kandydatów na różne stanowiska - informacje o wolnych miejscach pracy rozpowszechnia najpierw wśród swoich pracowników. Wynika to z faktu, iż pracodawcy dość niechętnie zatrudniają osoby zupełnie obce. Wolą zaproponować pracę kandydatowi rekomendowanemu przez podwładnych, ponieważ ich zdaniem daje to gwarancję pozyskania dobrego pracownika. Osoby aktywnie poszukujące pracy często zaczynają od rozsyłania i zbierania informacji od znajomych. Ten sposób polega na tym, że informując kogoś o Twoim problemie ze znalezieniem zatrudnienia, sprawiasz, że ta wiadomość rozchodzi się dalej. Im więcej osób wie, że poszukujesz pracy, tym lepiej, ponieważ w ten sposób pracy dla Ciebie szukają także inne osoby.

 

Pamiętaj jednak, że znajomi będą w stanie pomóc tylko wtedy, gdy poznają cel Twoich poszukiwań. Powinieneś zatem nie tylko mówić o tym, że poszukujesz pracy, ale przede wszystkim jakiej. Osoby, z którymi rozmawiasz muszą znać podstawowe informacje: Twoje doświadczenie zawodowe, kwalifikacje, branżę i rodzaj stanowiska, jakim jesteś zainteresowany.

 

Najważniejsze to upowszechnić wiadomość o tym, że szukasz pracy.

 

A najłatwiejszym sposobem jest sieć kontaktów osobistych:

 • rodzina bliższa i dalsza,
 • przyjaciele,
 • koledzy,
 • znajomi, ich rodziny i znajomi.

 

Dzięki sieci kontaktów osobistych możesz zdobyć informacje o:

 • wolnym miejscu pracy w firmie, w której starasz się o posadę,
 • sytuacji w danym przedsiębiorstwie, potrzebach, problemach, charakterze szefa – są to informacje, które mogą dać Ci przewagę w początkowej fazie rozmowy kwalifikacyjnej,
 • firmach, które powstają lub rozwijają się i w związku z tym, warto tam zapytać o pracę,
 • kimś, kto zmienia pracę – może powstały wakat będzie dla Ciebie interesujący.

 

Osoby z Twojej sieci kontaktów mogą także utorować Ci drogę do spotkania z pracodawcą. Protekcja ma jednak granicę - jest nią rozmowa kwalifikacyjna. O dalszym Twoim losie decyduje to samo, co o wszystkich pozostałych, tj. predyspozycje i kompetencje.

 

5.  AGENCJE ZATRUDNIENIA

 

Informacje na temat agencji zatrudnienia znajdziesz pod tym linkiem

 

6.  INTERNET – NAJSZYBSZA FORMA DOTARCIA DO PRACODAWCY

 

Internet jest obecnie najbardziej popularnym i najszerzej wykorzystywanym medium wśród osób poszukujących pracy i pracodawców. Od kilku lat można zaobserwować trend zmniejszania się liczby ofert pracy zamieszczanych w prasie na rzecz publikowanych na portalach internetowych. Informacje o ofertach zamieszczają portale ogłoszeniowe poświęcone zatrudnieniu i planowaniu kariery zawodowej, portale niektórych gazet, rozgłośni radiowych, a także sami pracodawcy na swoich stronach www.

 

Internet jest nie tylko wygodnym, ale też stosunkowo tanim sposobem poszukiwania pracy. Koszt wykorzystania Internetu jest znacząco niższy niż wysłanie pocztą dziesiątek czy setek dokumentów aplikacyjnych. Jego zaletą jest także duża oszczędność czasu. Na większości portali istnieje możliwość ustawienia bardzo precyzyjnych opcji wyszukiwania oraz zamówienia powiadamiania na skrzynkę e-mail o nowych ofertach pasujących do Twojego profilu.

 

Wysyłając aplikację on-line powinieneś pamiętać o kilku istotnych szczegółach:

 • bezwzględnie unikaj używania adresów e-mail o zdrobniałym czy żartobliwym charakterze,
 • treść wiadomości powinna być rzeczowa i krótka,
 • zwróć uwagę na formę, w jakiej zwracasz się do odbiorcy,
 • zadbaj, aby wysyłane załączniki miały czytelne dla odbiorcy, łatwe do zidentyfikowania nazwy,
 • nigdy nie wysyłaj jednej wiadomości „hurtowo” do kilku pracodawców.

 

Pamiętaj jednak, że Internet służy nie tylko do zamieszczania ofert o wolnych miejscach pracy, ale także okazuje się niezwykle pomocny w całym procesie poszukiwania zatrudnienia. Szukanie pracy przy jego pomocy to nie tylko odpowiadanie na znajdujące się tam ogłoszenia i przeglądanie witryn potencjalnych pracodawców. W sieci możesz znaleźć informacje dotyczące interesujących Cię branż i zawodów, znaleźć wskazówki, gdzie pojawia się zapotrzebowanie na Twoje kwalifikacje, a przede wszystkim aktywnie szukać pracy poprzez budowanie sieci kontaktów i kreowanie własnego wizerunku zawodowego.

 

Strony internetowe, na których możesz szukać ogłoszeń o pracę:

www.pracuj.pl

www.monsterpolska.pl

www.jobs.pl

www.gazetapraca.pl

www.praca.interia.pl

www.praca.pl

www.praca.money.pl

www.praca.gratka.pl

olx.pl/praca/

www.regiopraca.pl

www.projektpraca.eu

www.jobexpress.pl

www.infopraca.pl

www.careerjet.pl

 

7. OSOBISTE WIZYTY U PRACODAWCÓW

 

Metoda ta jest czasochłonna, ale również efektywna. Wiele informacji o wolnych miejscach pracy nigdy nie pojawi się w ogłoszeniach prasowych, w mediach, agencjach czy urzędach pracy. Dlatego też poszukując zatrudnienia należy wykazać się inicjatywą i udać się bezpośrednio do interesujących nas firm i instytucji.

 

Odwiedzając pracodawcę należy:

 • rozmawiać o potencjalnych miejscach pracy,
 • zostawić dokumenty aplikacyjne,
 • dać pracodawcy czas na zastanowienie się nad naszą ofertą.

 

W przypadku bezpośredniego kontaktu z pracodawcą wykorzystujesz element zaskoczenia. Jeśli dostaniesz się do szefa firmy, możesz spróbować od razu doprowadzić do rozmowy kwalifikacyjnej.

Składając swoją ofertę lub rozmawiając z przedstawicielem firmy, która nie ogłasza nigdzie wolnych miejsc pracy, zwiększ swoje szanse z uwagi na mniejszą konkurencję.

 

8. GIEŁDY I TARGI PRACY

 

Jest to najlepszy sposób, by zdobyć szczegółowe informacje i zorientować się, co aktualnie dzieje się na rynku pracy, a także doskonała okazja do bezpośredniego spotkania z pracodawcą, zadania pytań na temat firmy i oczekiwań wobec kandydatów oraz pozostawienia swojego życiorysu zawodowego (CV).

Zasada funkcjonowania targów pracy jest taka sama, jak wszelkich innych tego typu przedsięwzięć handlowych. Cel jest również podobny - zawarcie jak największej liczby kontraktów satysfakcjonujących obie strony: wystawcę i klienta, czyli pracodawcę i poszukującego pracy.

 

Targi pracy są organizowane najczęściej przez:

 • urzędy pracy,
 • organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia),
 • organizacje pracodawców (izby handlowe, fora pracodawców itp.),
 • szkoły wyższe (samorządy i organizacje studenckie, akademickie biura karier).

 

Ważne jest, abyś przygotował się odpowiednio do spotkania z pracodawcami na targach. Weź ze sobą CV, aby móc zaprezentować się na miejscu lub zostawić je wybranym firmom. Być może zaowocuje to w przyszłości, gdy będą poszukiwały pracownika o kwalifikacjach, które posiadasz.

 

Targi pracy są organizowane również w Internecie. Korzystając z tej formy nie wychodząc z domu możesz sprawdzić informacje o rynku pracy, poznać potencjalnych pracodawców oraz zapoznać się z procedurą i warunkami rekrutacji w konkretnych firmach. Co szczególnie istotne można też od razu wysłać swoją aplikację.

 

Kolejna forma kontaktu z pracodawcą to giełda pracy organizowana przez urzędy pracy na zlecenie konkretnego pracodawcy, który poszukuje określonej liczby pracowników do swojej firmy. W urzędzie ma on możliwość rozmowy z wieloma wytypowanymi kandydatami i wybrania tych, którzy spełniają jego wymagania.

 

Informacji o Targach Pracy udzielają:

 

TARGI KIELCE S.A.

ul. Zakładowa 1, 25-672 Kielce

tel. (41) 365-12-22, (41) 345-62-61

www.targikielce.plbiuro@targikielce.pl

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach

ul. Witosa 86, 25-561 Kielce

tel. (41) 36 41 600

www.wup.kielce.pl,   wup@wup.kielce.pl

 

Powiatowy Urząd Pracy

ul. Kolberga 4, 25-620 Kielce

tel. (41) 367 11 00

www.pupkielce.pl/, kiki@praca.gov.pl

 

Miejski Urząd Pracy

ul. Szymanowskiego 6, 25-361 Kielce

tel. (41) 340-60-55

www.mup.kielce.plkancelaria@mup.kielce.pl

 

9. KORZYSTANIE Z POMOCY ORGANIZACJI OTOCZENIA RYNKU PRACY

 

Osoby będące w sytuacji utraty pracy, poszukiwania nowego zatrudnienia lub zmiany zawodu, te, które dopiero rozpoczynają swoją karierę oraz te, które są długotrwale bezrobotne mogą korzystać z usług różnych instytucji zajmujących się problematyką rynku pracy. Należą do nich:

 • Powiatowe Urzędy Pracy
 • Wojewódzkie Urzędy Pracy
 • Ochotnicze Hufce Pracy
 • Agencje Zatrudnienia
 • Instytucje Szkoleniowe
 • Akademickie Biura Karier
 • Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne
 • Gminne Centra Informacji
 • Organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia.

 

10.  AKADEMICKIE BIURA KARIER

 

To jednostki uczelni i szkół wyższych działające na rzecz aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów. Do podstawowych ich zadań zalicza się gromadzenie i rozpowszechnianie informacji o rynku pracy i możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych, zbieranie, klasyfikowanie i udostępnianie ofert pracy, staży i praktyk zawodowych oraz prowadzenie bazy danych osób zainteresowanych znalezieniem pracy.

Ponadto dla chętnych prowadzone są: doradztwo indywidualne, warsztaty, spotkania i zajęcia poświęcone zagadnieniom rynku pracy oraz planowaniu drogi zawodowej. Oprócz pomocy doradczej i informacyjnej, realizują także zadania ukierunkowane na współpracę z pracodawcami polskimi i zagranicznymi poprzez pozyskiwanie ofert pracy, organizowanie prezentacji firm i targów pracy na uczelni oraz ułatwianie studentom bezpośrednich kontaktów z pracodawcami.

 

W województwie świętokrzyskim Akademickie Biura Karier funkcjonują przy sześciu uczelniach i szkołach wyższych.

 

AKADEMICKIE BIURA KARIER

Lp.

Nazwa Akademickiego Biura Karier

Adres
Telefon / fax

e-mail / www

1.

Politechnika Świętokrzyska - Akademickie Centrum Kariery

al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 
25-314 Kielce, bud. C, pok. 3.32,
tel. 41 34 24 315

ack@tu.kielce.pl

www.tu.kielce.pl/biurokarier

2.

Biuro Karier Wszechnicy Świętokrzyskiej

ul. Elizy Orzeszkowej 15
25-435 Kielce
tel. 665 126 430
tel. 41 331 12 44, wew. 116

biuro.karier@ws.edu.pl

www.ws.edu.pl/uczelnia/

3.

Biuro Karier Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof.
Edwarda Lipińskiego

ul. Jagiellońska 109A
25-735 Kielce
tel. 41 366 93 73

kariera@wsepinm.edu.pl

www.wseip.edu.pl

4.

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Jana Kochanowskiego

ul. Świętokrzyska 21
budynek CPiB
pokój 2/04, 25-406 Kielce
tel. 41 349 78 91
kom. 509 711 480

abk@ujk.edu.pl

www.abk.ujk.edu.pl/

5.

Biuro Karier Staropolskiej Szkoły Wyższej

ul. Ponurego Piwnika 49
(pok. A-22)
25-666 Kielce, tel. 41
345 85 88, wew. 106

sjablonski@etins.edu.pl

www.etins.edu.pl

6.

Biuro Karier Wyższej Szkoły Umiejętności Zawodowych w Pińczowie

ul. 3 maja 17
28-400 Pińczów
tel: 41 357-67-50

biurokarier@wsuz.pl

www.wsuz.pl

URZĘDY PRACY

Do wyboru masz powiatowe i wojewódzkie urzędy. Zlokalizowane są w większych miastach i powiatach.

 

Wojewódzki Urząd Pracy

 

Tu możesz skorzystać z usług informacji i poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES, a także uzyskać informacje na temat realizowanych programów rynku pracy oraz możliwości podjęcia pracy za granicą.

 

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej to wydział, który pomoże Ci w podjęciu decyzji zawodowych. Profesjonalna kadra doradców zawodowych i psychologów przy użyciu testów psychologicznych pomaga określić preferencje, uzdolnienia oraz predyspozycje do wykonywania określonego zawodu.

 

Centrum organizuje również grupowe porady zawodowe oraz zajęcia warsztatowe, podczas których dowiesz się, jak skutecznie poszukiwać pracy w kraju i za granicą, w tym m.in.: poznasz zasady przygotowania dokumentów aplikacyjnych oraz sztukę prowadzenia rozmowy z pracodawcą, a także nauczysz się, jak radzić sobie ze stresem w pracy oraz podczas jej poszukiwania. Masz także możliwość doskonalenia umiejętności interpersonalnych na treningach asertywności, komunikacji oraz autoprezentacji.

 

EURES to sieć publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na unijnym rynku pracy, której celem jest międzynarodowe pośrednictwo pracy oraz informowanie o warunkach życia i pracy w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Liechtensteinie.

 

Usługi EURES polegają przede wszystkim na udzielaniu pomocy osobom bezrobotnym, poszukującym pracy w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia, a pracodawcom w pozyskaniu pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych.

 

Powiatowy Urząd Pracy

 

Powiatowy urząd pracy jest miejscem, które powinieneś odwiedzić. Jego główne zadanie to szeroko rozumiana pomoc osobom bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu zatrudnienia. Oprócz tego realizuje on przedsięwzięcia mające na celu wspieranie swoich klientów w aktywizowaniu ich na rynku pracy. Koniecznie poproś w Twoim urzędzie o informację, co może Ci zaoferować w ramach tych usług.

 

Głównym zadaniem powiatowych urzędów pracy jest szeroko rozumiana pomoc osobom bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu zatrudnienia i aktywizowaniu ich na rynku pracy, a także pomoc pracodawcom w pozyskaniu pracowników. Większość osób rejestruje się w urzędzie pracy głównie po to, aby otrzymać zasiłek i uprawnienia do bezpłatnych świadczeń medycznych, jednak warto to zrobić także z innego powodu. Do Twojej dyspozycji są oferty pracy umieszczane na tablicy ogłoszeń, na stronach internetowych oraz w Centralnej Bazie Ofert Pracy (CBOP), która dostępna jest na stronie www.psz.praca.gov.pl, w zakładce „Poszukujący pracy” - „Sprawdź naszą bazę ofert pracy”. Umożliwia ona zebranie w jednym miejscu ofert ze wszystkich urzędów i jednostek publicznych oraz dodatkowo jest połączona on – line z ogólnoeuropejską bazą ofert pracy systemu sieci EURES. Oferty można przeglądać pod kątem interesującej branży, poszukiwanego zawodu, miejsca wykonywania pracy, oferowanego rodzaju zatrudnienia.

 

W powiatowym urzędzie pracy możesz korzystać także z instrumentów i usług rynku pracy określonych w ustawie. W tym celu powinieneś się zgłosić do Centrum Aktywizacji Zawodowej (CAZ), które odpowiada za obsługę klientów w zakresie m.in. pośrednictwa pracy, szkoleń i doradztwa zawodowego. Zatrudnieni w nim doradca zawodowy i pośrednik pracy pomogą określić Twoje potrzeby, oczekiwania oraz możliwości podjęcia pracy w danym zawodzie. Na tej podstawie wspólnie opracujecie indywidualny plan rozwoju zawodowego w celu doprowadzenia do podjęcia przez Ciebie odpowiedniego zatrudnienia.

 

Poniżej podajemy adresy urzędów pracy w województwie świętokrzyskim

 

Lp.

Nazwa urzędu pracy

Adres

Telefon

 

e-mail
 

1.

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach

ul. Witosa 86
25-561 Kielce

t. 41 36 41 600
fax 41 36 41 666

wup@wup.kielce.pl

2.

Powiatowy Urząd Pracy
w Busku-Zdroju

ul. Różana 2 
28-100 Busko Zdrój

t. 41 370 91 10 do 27
t. 41 378 30 54
t. 41 378 80 55
fax 41 370 91 20

pup@pupbusko.pl

3.

Powiatowy Urząd Pracy
w Jędrzejowie

ul. Okrzei 49b 
28-300 Jędrzejów

t. 41 386 54 92
t. 41 380 23 74
fax 41 386 38 93

kije@praca.gov.pl

4.

Powiatowy Urząd Pracy
w Kazimierzy Wielkiej

ul. Partyzantów 29 
28-500 Kazimierza Wielka

t.  41 352 29 91
t. 41 352 29 91
fax 41 352 20 14

kika@praca.gov.pl

5.

Miejski Urząd Pracy
w Kielcach

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

t. 41 340 60 55
fax 41 340 60 80

kancelaria@mup.kielce.pl

6.

Powiatowy Urząd Pracy
w Kielcach

ul. Kolberga 4 
25-620 Kielce

 
t. 41 367 11 00
fax 41 367 11 99
 

kiki@praca.gov.pl

7.

Powiatowy Urząd Pracy
w Końskich

ul. Staszica 2 
26-200 Końskie

t. 41 260 43  62
t. 41 260 43  63
t. 41 372 63 63
t. 41 372 23 14
 

kiko@praca.gov.pl

8.

Powiatowy Urząd Pracy
w Opatowie

ul. Partyzantów 13 
27-500 Opatów

t. 15 86 80 300
fax 15 86 80 313

kiop@praca.gov.pl

9.

Powiatowy Urząd Pracy
w Ostrowcu Św.

Aleja  3 Maja 36 
27-400 Ostrowiec Św.

t. 41 265  42  08
t. 41 265 42 09
t. 41 265 44 57
t. 41 242 11 79
fax 41 263  33  40

kios@praca.gov.pl

10.

Powiatowy Urząd Pracy
w Pińczowie

ul. Złota 7 
28-400 Pińczów

t. 41 357 26 40
fax 41 357 52 88

kipi@praca.gov.pl

11.

Powiatowy Urząd Pracy
w Sandomierzu

ul. Mickiewicza 34 
27-600 Sandomierz

t. 15 644 14 45
t. 15 644 14 46
t. 15 644 14 49
fax 15 644 15 05

kisa@praca.gov.pl

12.

Powiatowy Urząd Pracy
w Skarżysku-Kamiennej

ul. 1 go Maja 105 
26-100 Skarżysko Kam.

t. 41 251 73 00
fax 41 251 73 06

kisk@praca.gov.pl

13.

Powiatowy Urząd Pracy
w Starachowicach

ul. Radomska 76 
27-200 Starachowice

t. 41 273 62  01
t. 41 273  62  00
fax 41 273  62  60

kist@praca.gov.pl
pup@pup starachowice.pl

14.

Powiatowy Urząd Pracy
w Staszowie

ul. Szkolna 4 
28-200 Staszów

t. 15 864 38 85
fax 15 864 25 06

sekretariat@pupstaszow.pl

15.

Powiatowy Urząd Pracy
we Włoszczowie

ul. Strażacka 11 
29-100 Włoszczowa

t. 41 394 35 40
fax 41 394 37 65
 

kiwl@praca.gov.pl

Patronat Honorowy

Adam Jarubas

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Partnerzy XIV Internetowej Giełdy Pracy

Miejski Urząd Pracy w Kielcach

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach

Patronat medialny

Copyright 2016 - Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach